Pagina 1 van 1
Knipperlicht
Geplaatst: zo 15 jul 2018 11:24
door Kees64
Hallo,
Al een tijdje regelmatig de zekering kapot van de knipperlichten als ik recht aanzet.
Nieuwe zekering en weer ok, maar tijdens het rijden weer heel vlug kapot dus ik dacht waarschijnlijk draadje ergens kortsluiting.
Nieuwe draad getrokken, zat inderdaad een slecht stukje tussen dus waarschijnlijk opgelost.
Alleen blijven ze nu continue branden als ik de knipperlichten aan zet.
Kan dit alleen de knipperlichtautomaat zijn die kapot is?
bvd
Kees
Re: Knipperlicht
Geplaatst: zo 15 jul 2018 13:52
door ruben
de automaat zorgt voor de knipper als ik het goed heb, dus lijkt mijn inderdaad een fout in je automaat
Re: Knipperlicht
Geplaatst: zo 15 jul 2018 15:25
door peter80
Je zou zelf voorlopig voor knipperautomaat kunnen spelen, scheelt een nieuw relais.
Maar als je em wel hoort tikken zit misschien je draad op de verkeerde plek
Re: Knipperlicht
Geplaatst: zo 15 jul 2018 17:32
door Kees64
Je zou zelf voorlopig voor knipperautomaat kunnen spelen, scheelt een nieuw relais.
Maar als je em wel hoort tikken zit misschien je draad op de verkeerde plek
Ja, mijn hand uitsteen......
Maatje van me zei dathet lampke misschien te weinig watt heeft, en dat zou kunnen.....
Ik had het gehele knipperlicht van de wagen af gehaald en het lampje eruit gehaald. lampke kapot laten vallen

en er een ander lampke ingezet. Dit lampke is maar 5 watt... vorige 10 watt.
mzzl
Kees
Re: Knipperlicht
Geplaatst: zo 15 jul 2018 18:43
door peter80
Knipperlichten zijn 21 watt, ook aan de achterzijde

Re: Knipperlicht
Geplaatst: zo 15 jul 2018 21:37
door Kees64
Alle 4 vervangen naar 21 watt... helaas.
Dus we gaan voor een nieuw knipperlicht relais....
Kees
Re: Knipperlicht
Geplaatst: ma 16 jul 2018 09:35
door Hoppa69
maar het is gaan spelen na het vervangen van het stukje draad, als je dat weer is los maakt?
Re: Knipperlicht
Geplaatst: ma 16 jul 2018 15:19
door Mar2
Alle 4 vervangen naar 21 watt... helaas.
Dus we gaan voor een nieuw knipperlicht relais....
Kees
Zou ik doen, want ik vermoed dat de kans groot is dat het relais overleden is.
Ik weet niet of de werking van het relais dat origineel in de 126 zit overeen komt met dat in een Nekaf. Maar als dat zo is, kan het volgende gebeurd zijn:
Als je knipperlicht blijft branden maken de contacten in het knipperlichtrelais continue contact. Dat kan het gevolg zijn van het meerdere malen sluiting maken door dat foute draadje, waardoor de contacten zijn gaan 'plakken'. Het gevolg is dat de spoeltjes die om de bi-metaaltjes in het relais gewikkeld zitten, die die de contacten uit elkaar zouden moeten trekken, hun werk niet meer doen, te heet worden en uiteindelijk doorbranden. Als je geluk hebt is dat (nog) niet het geval en zou je het relais open kunnen maken en kijken of je de contacten van elkaar kunt werken en op kunt frissen met een schuurpapiertje en daarna met het stelschroefje zorgen dat het contact *net* dicht is.
Zelf heb ik, toen mijn knipperlicht het slecht ging doen (en de lampjes oook niet echt meer fel brandden vanwege het slechte relais) bij Van Dam gewoon
een nieuw relais besteld.
Voor de 126 heeft hij een andere, maar dat zal wellicht te maken hebben met de andere montage en het maximale vermogen. En daarna pas dat ouwe relais van binnen bekeken en gezien dat het in principe gerepareerd zou kunnen worden. Maar ik ben blij dat ik dat prutswerk voor die 17,50 niet gedaan heb. Je gelooft je ogen niet na installatie van een nieuw relais. Je hebt meteen veel fellere knipperlichten en ook een feller verklikkerlicht omdat er helemaal geen spanning meer over het slechte contact van het relais blijft staan.
Re: Knipperlicht
Geplaatst: ma 16 jul 2018 16:02
door Hoppa69
knipper automaten voor een vrachtwagen zijn dat wel de beste. die kunnen over het algemeen veel hebben.
Re: Knipperlicht
Geplaatst: ma 16 jul 2018 19:11
door Kees64
maar het is gaan spelen na het vervangen van het stukje draad, als je dat weer is los maakt?
Net geprobeerd, helaas.
Ook nog effe 4 lampkes van 10 watt geprobeerd. Ook niet.
Moet wel zeggen dat de zekering er met geweld uitklapte....dus relais misschien ook een "tik" gehad"?
groet
Kees
Re: Knipperlicht
Geplaatst: wo 18 jul 2018 17:49
door Kees64
Heren,
Ik zie dat Mar2 het relais bij de nekafafdeling heeft "gevonden"...komt goed uit. Zit zo'n Nekaf onderdelen man bij mij in de buurt... daar is gaan kijken voordat ik naar de auto / vrachtautomateriaal zaak ga.
Bedankt
Re: Knipperlicht
Geplaatst: zo 22 jul 2018 20:37
door Kees64
Bij Nekaf-online relais gehaald.
Alles werkt weer.
Bedankt!
Kees